17 marca 2013- Klub "Przygoda" wita wiosnę w Bobrzy- gmina Miedziana Góra

W niedzielę 17 marca „Przygoda” powitała wiosnę w Bobrzy- gmina Miedziana Góra. Jak co roku odbył najpierw odbył się rajd pieszy z Marzanną, którą w tym roku wykonały koleżanki: Ula Zychowicz i Asia Klich.

Wycieczkę poprowadził kol. Czesław Naporowski a traska wyglądała następująco: Miedziana Góra/Zagórze - Góra Kamień - Góra Ciosowa - kanał bobrzański - Bobrza/mur oporowy.

Marzanna była piękna i urokliwa...  tradycyjnie była przez wszystkich hołubiona, każdy chciał się z nią polansować, zrobić pamiątkową fotkę a potem... cóż bez skrupułów została podpalona i wrzucona do zamarzniętego stawu na terenie Zakładu Wielkopiecowego. Ceremonii tej dokonali: Wójt Gminy pan Maciej Lubecki , prezes KTP „Przygoda” Lech Segiet oraz nasz przewodnik kol. Czesław Naporowski.

Organizatorami imprezy był Klub Turystów Pieszych „Przygoda" , Klub Turystyki „Gwarek" z Miedzianej Góry oraz Urząd Gminy w Miedzianej Górze. Do imprezy powitania wiosny dołączył Klub Turystów Kolarzy „Kigari”, Koło Przewodników Świętokrzyskich „Bartek” oraz Akademicki Klub Turystyki Kwalifikowanej „Sabat”.
Po wyrzuceniu Marzanny do stawu, w "Dworku Bobrza”odbyła się impreza integracyjna dla wszystkich klubów a było nas ponad 100 osób. Czekał tam na nas wspaniały tort na powitanie wiosny, ciepły posiłek, napoje oraz wiele różnych słodkości.
 

Wiosnę przywitaliśmy z wielkim hukiem ale zastanawiam się gdzie popełniliśmy błąd... bo jak wszyscy wiemy wiosny ani widu ani słychu... myślę sobie, że to trochę moja wina... Tym razem na miejsce dotarłam na rowerku z klubem „Kigari” ok. 1.5 godz. przed nadejściem „Przygody”. Zamiast biegać po murze oporowym i zbijać bąki było mi rąbać przerębel w stawie- wtedy Marzanna zgodnie z tradycja zostałaby utopiona...
Jest to nauczka na przyszłość, bo jak się okazuje trzeba zadbać o każdy szczegół;-)))

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich, pieszych i rowerowych uczestników, powitania wiosny w Bobrzy a gminie Miedziana Góra dziękujemy za piękna i dobrze zorganizowaną imprezę:-))

 

Wiecej informacji:

http://www.miedziana-gora.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=4&artykul=1174&akcja=artykul

 

Tekst: Joanna Burtnik

Foto: Andrzej Śpiewak, Mirosław Kubik, Małgorzata Gębska, Joanna Burtnik

Galeria: