ZbyszekB - blog

22-01-2022 Wędrówka szlakami Beskidu Wyspowego, Luboń Wielki.

W sobotę 22 stycznia wspólnie z Dorotą wybrałem się w Beskid Wyspowy, naszym Celem był Luboń Wielki. Wędrówkę rozpoczęliśmy w centrum Rabki Zdroju, w pobliżu dworca PKP. Początkowo wędrowaliśmy ulicami Rabki do zielonego szlaku turystycznego, potem dalej przez mostek na Rabie, a następnie najpierw wzdłuż Raby, a potem drogi do Mszany Dolnej. W dzielnicy Zaryte opuściliśmy Rabkę i rozpoczęliśmy podejście na Luboń. Początkowo podejście było łagodne i prowadziło otwartym terenem. W lesie droga stawała się coraz bardziej stroma, aby pod koniec nieco się wyrównać.

08/09-01-2022 Wędrówka szlakami Beskidu Niskiego oraz wizyta w bieszczadzkiej „Chacie na Końcu Świata”.

W drugi weekend 2022 roku wędrowałem z grupą znajomych ścieżkami Beskidu Niskiego, odwiedziliśmy też położoną w Starym Łupkowie bieszczadzką „Chatę na Końcu Świta”. W sobotę 08 stycznia wystartowaliśmy z Dołżycy, zdobyliśmy Garb Średni (822m n.p.m.) oraz Kuckov (767 m n.p.m.). Na Przełęczy Radoszyckiej obejrzeliśmy sobie słup graniczny z 1893 roku oraz umieszczony na nim herb Królestwa Węgier.

                                                                                                    

26-12-2021 Bożonarodzeniowa szopka na Św. Krzyżu.

W niedzielę 26 grudnia przespacerowałem się z Nowej Słupi przez Kobylą Górę i Trzciankę na Święty Krzyż. W klasztorze świętokrzyskim obejrzałem sobie szopkę bożonarodzeniową.

04-12-2021 Spacer po Będzinie.

W sobotę 04 grudnia  przejeżdżając przez Zagłębie Dąbrowskie zatrzymałem się na dłuższą chwilę w Będzinie. Odwiedziłem Zamek Będziński i Pałac Mieroszewskich. 

11-11-2021 Wędrówka szlakami Beskidu Żywieckiego, Pilsko raz jeszcze.

W rocznicę odzyskania niepodległości, 11 listopada wybrałem się z grupą znajomych na Pilsko. Gdy w maju, wspólnie z Dorotą i Markiem byliśmy na Pilsku po raz pierwszy w tym roku towarzyszyła mam mgła i intensywne opady deszczu, tym razem pogoda mam sprzyjała. Było wprawdzie chłodno i pojawił się pierwszy śnieg, a ziemia była zmrożona, za to było niemal bezchmurnie i mogliśmy podziwiać wspaniałe górskie panoramy. Wędrówka podobnie jak w maju rozpoczęła się w Korbielowie, z którego żółtym szlakiem turystycznym przez Czarny Groń powędrowaliśmy na Halę Miziową.

Strony

Subskrybuj RSS - ZbyszekB - blog