ZbyszekB - blog

08/09-08-2020 Wędrówka szlakami Beskidu Małego.

W sobotę 08 sierpnia wędrowałem wara z grupą znajomych szlakami wschodniej części Beskidu Małego.

Beskid Mały jest niewielkim, ale za to wyjątkowo malowniczy fragment polskich Karpat. Rzeka Soła pięknym przełomem dzieli go na dwie nierówne części: zachodnią, najwyższą, rozciągającą się od doliny Białej po dolinę Soły, oraz wschodnią, której najdalej wysunięte stoki opadają w dolinę Skawy.

Wędrówkę rozpoczęliśmy we wsi Targanice i na początek zdobyliśmy Złotą Górę.  

01-08-2020 Wędrówka szlakami Tatr Zachodnich.

W sobotę 01 sierpnia wędrowałem się w Tatry Zachodnie. Wędrówka rozpoczęła się w Groniku, który jest częścią wsi Kościelisko i prowadziła początkowo Doliną Małej Łąki. Doliną Małej Łąki dotarliśmy na Kondracką Przełęcz. Z przełęczy na chwilę odbiliśmy na Giewont, szczyt na którym bywam rzadko ze względu na natłok turystów.   

25-07-2020 Wędrówka tatrzańskimi szlakami.

W sobotę 25 lipca wędrowałem tatrzańskimi szlakami. Wędrówka rozpoczęła się na parkingu w Palenicy Białczańskiej i początkowo wiodła asfaltową drogą prowadzącą  przez Dolinę Białki. Za Wodogrzmotami Mickiewicza opuściliśmy Dolinę Białki i skręciliśmy w Dolinę Roztoki.   

18-07-2020 Wędrówka szlakami Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

W sobotę 18 lipca wybrałem się na spacer szlakami Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Swoją wędrówkę rozpocząłem w miejscowości Ostrężnik i na początek wszedłem na wzgórze, na którym znajdują się ruiny Zamku Ostrężnik, po drodze mijając Jaskinię Ostrężnicką. 

13/14-06-2020 Wędrówka przez Beskid Niski.

W dniach 13/14 czerwca br. z grupą znajomych wędrowałem ścieżkami Beskidu Niskiego.

Strony

Subskrybuj RSS - ZbyszekB - blog