ZbyszekB - blog

09-01-2021 Wędrówka gorczańskimi szlakami.

W sobotę 9 stycznia na pierwszy górski wypad 2021 roku wybrałem się wspólnie z Dorotą w Gorce. Naszym celem był najwyższy szczyt tego beskidzkiego pasma górskiego, Turbacz (1310 m n.p.m.). Wędrówkę rozpoczęliśmy w Kowańcu, części Nowego Targu. Zielonym szlakiem turystycznym przez polany Upłaz i Borek, na której oprócz kilku szałasów stoi sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego, polanę Sralówki, Bukowinę Waksmundzką ze szepczącymi ją licznymi daczami i bacówkami oraz polanę Długie Młaki dotarliśmy do Schroniska PTTK na Turbaczu.

02-01-2021 Wędrówka szlakami Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

W sobotę 2 stycznia na pierwszą wędrówkę w 2021 roku wybrałem się na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Moim celem były zamki w Bobolicach i Mirowie. Wędrówkę rozpocząłem we wsi Niegowa, przy kościele parafialnym pw. św. Mikołaja.

19-12-2020 Spacer pienińskimi ścieżkami.

W ostatnią sobotę jesieni 19 grudnia wspólnie z Dorotą wybrałem się w Pieniny Właściwe.  Naszym Celem były Trzy Korony (982 m), Ruiny Zamku Pienińskiego i Sokolica (747 m). Śniegu na szlaku było niewiele, ale ziemia była zmarznięta i oblodzona, dodatkowo Trzy Korony pogrążone były we mgle, i tylko sam wierzchołek wystawał ponad chmury. Na Trzech Koronach udało nam się zaobserwować Widmo Brockenu. 

05-12-2020 Spacer ścieżkami Beskidu Wyspowego.

W sobotę 05 grudnia wspólnie z Dorotą wybrałem się w Beskid Wyspowy. Naszym Celem były dwa szczyty; Śnieżnica i Ćwilin. 

28-11-2020 III Indywidualny Rajd Andrzejkowy Politechniki Świętokrzyskiej.

W dniach 26 - 30 listopada 2020 r. odbył się III (tym razem) Indywidualny Rajd Andrzejkowy Politechniki Świętokrzyskiej. Uczestnicy rajdu, na przestrzeni pięciu dni wędrowali w małych grupkach  po Świętokrzyskim Parku Narodowym jedną z trzech zaproponowanych tras: Trasa 1; Nowa Słupia – Św. Krzyż – Trzcianka – Kobyla Góra – Nowa Słupia, Trasa 2; Nowa Słupia – Grzegorzowice – Chełmowa Góra – Nowa Słupia, Trasa 3; Święta Katarzyna – Łysica – Kakonin – Święty Krzyż – Nowa Słupia.

Strony

Subskrybuj RSS - ZbyszekB - blog