Blogi

18-05-2024 XXIV poZiMowy Złaz AKTK PTTK „Sabat” Politechniki Świętokrzyskiej.

W sobotę 18 Maja odbył się  w XXIV poZiMowy Złaz AKTK PTTK „Sabat” Politechniki Świętokrzyskiej. Uczestnicy złazu mieli do wyboru dwie trasy: pierwsza prowadziła z Probołwic przez Czarnocin i Kobylniki, druga ze Stradowa przez Miławczyce i również Kobylniki. Obie trasy kończyły się w Skalbmierzu. Ja miałem przyjemność poprowadzić trasę numer dwa. Wędrówkę rozpoczęliśmy od wizyty w jednym z największych w Polsce grodzisk. Stradowskie grodzisko zajmujące powierzchnię około 25 ha funkcjonowało pomiędzy VII a XII wiekiem. Z grodziska udaliśmy się do kościoła pw. św.

2024.04.07. Żabia Góra i Kopa

                    Witam :-)

2024.04.06. Zamczyska

                     Witam :-)

Zagłębie Dąbrowskie 19 kwiecień 2024

   Zagłębie Dąbrowskie jest regionem historyczno- geograficznym leżącym na pograniczu województw śląskiego i małopolskiego. Ziemie te historycznie i kulturowo są częścią Małopolski, chociaż obecnie wchodzą w skład województwa śląskiego.
Głównymi miastami na tym obszarze są: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza i Będzin.
Miasta te w okresie międzywojennym wraz z całym Zagłębiem Dąbrowskim wchodziły w skład województwa kieleckiego.

06-04-2024 XIX Rajd Wiosenny AKTK PTTK „Sabat” Politechniki Świętokrzyskiej.

W sobotę 16 marca uczestniczyłem w XIX Rajdzie Wiosennym AKTK PTTK „Sabat” Politechniki Świętokrzyskiej, w ramach którego wybraliśmy się do Doliny Opatówki na Wyżynie Sandomierskiej. Na początku zwiedziliśmy barokowy pw. św. Katarzyny z 1745 roku w Łukawie. Z Łukawy przez Wilczyce powędrowaliśmy do Janikowic Kościelnych.

Strony

Subskrybuj RSS - blogi