Rajd Pielgrzymkowy - ZbyszekB blog

24-09-2022 XXIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy.

W sobotę 24 września odbył się 22-gi Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. 1690 pielgrzymów biorących udział w rajdzie miało do wyboru 14 tras pieszych o różnym poziomie trudności. Najkrótsza i najłatwiejsza trasa „Rodzina” liczyła 2.5km i prowadziła z Huty Szklanej, wędrowało nią 38 osób. Najdłuższa, czterdziestokilometrowa „Mocarny szlak” prowadziła spod Kieleckiego kościoła pw. św. Wojciecha, pokonało ją 10 pielgrzymów. Najliczniejsza obsadę miała trasa „Zbójecka” z Bielin, pokonało ją 650 osób.

25-09-2021 XXII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy.

W sobotę 25 września odbył się 22 Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. Ze względu na obowiązujące limity na Święty Krzyż dotarło 386 turystów-pielgrzymów, Przewodników Świętokrzyskich PTTK oraz członków sztabu. Pielgrzymi mieli do wyboru sześć tras:
1. „Puszczańską” ze Świętej Katarzyny,
2. „Zbójecką” z Bielin,
3. „Benedyktyńską” z Huty Nowej,
4. „Rodzinną” z Przełęczy Huckiej w Hucie Szklanej,
5. „Akademicką z Chybic”,
6. „Mocarny Szlak” z Kielc, z kościoła pw. Św. Wojciecha.

26-09-2020 XXI Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy.

XXI Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy „Święty Krzyż 2020”, odbył się w innej formie niż zwykle. Ze względu na sytuację sanitarno-epidemiologiczną pielgrzymi przez cały wrzesień wędrowali na Święty Krzyż indywidualnie dowolnie wybrana trasą.  

28-09-2019 XX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy.

W sobotę 28 września odbył się 20-ty Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. 3484 pielgrzymów biorących udział w rajdzie miało do wyboru 12 tras pieszych o różnym poziomie trudności oraz jedną trasę rowerową. Najkrótsza trasa „Rodzina” liczyła 2.5km i prowadziła z Huty Szklanej, wędrowało nią 99 osób. Najdłuższa, czterdziestokilometrowa „Mocarny szlak” prowadziła z Kielc i wybrało ją 13 pielgrzymów. Najliczniejsza obsadę miała trasa „Benedyktyńska” z Huty Nowej, którą pokonało 667 osób. Przy obsłudze rajdu pracowało 110 przewodników. Wszystkie trasy kończyły się przy Świętokrzyskim Klasztorze.

22-09-2018 XIX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy.

W sobotę 22 września odbył się 19-ty Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. 3766 pielgrzymów biorących udział w rajdzie miało do wyboru 14 tras pieszych o różnym poziomie trudności oraz jedną trasę rowerową. Najkrótsza trasa „Rodzina” liczyła 2.5km i prowadziła z Huty Szklanej. Najdłuższa, czterdziestokilometrowa „Mocarny szlak” prowadziła z Kielc. Przy obsłudze rajdu pracowało 102 przewodników. Wszystkie trasy kończyły się przy Świętokrzyskim Klasztorze.

23-09-2017 XVIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy.

W sobotę 23 września odbył się 18-ty Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. 3110 pielgrzymów biorących udział w rajdzie miało do wyboru 15 tras pieszych o różnym poziomie trudności oraz jedną trasę rowerową. Najkrótsza trasa „Rodzina” liczyła 2km i prowadziła z Huty Szklanej. Najdłuższa, czterdziestokilometrowa „Mocarny szlak” prowadziła spod kieleckiej Katedry. Przy obsłudze rajdu pracowało 97 przewodników. Wszystkie trasy kończyły się przy Świętokrzyskim Klasztorze.

24-09-2016 XVII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy.

W ostatnią sobotę września br. odbył się już 17-ty Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. Ponad 5 tysięcy pielgrzymów biorących udział w rajdzie miało do wyboru jedną rowerową i 15 tras pieszych przebiegających przez najpiękniejsze rejony Gór Świętokrzyskich. Najkrótsza trasa „Rodzina” liczyła 2km i prowadziła z Huty Szklanej. Najdłuższa, „Mocarny szlak” czterdziestokilometrowa prowadził spod kieleckiej Katedry. Wszystkie trasy kończyły się przy Świętokrzyskim Klasztorze.

26-09-2015 XVI Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy.

Tradycyjnie w ostatnią sobotę września odbył się Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż, w tym roku już 16 z kolei. Pielgrzymi mieli do wyboru 14 tras pieszych i jedną rowerową. Najkrótsza trasa piesza „Rodzinna” z Przełęczy Huckiej liczyła sobie 2km, najdłuższa „Mocarny szlak” rozpoczynająca się obok Kieleckiej Katedry miała 40km.

27-09-2014 XV Jubileuszowy Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy.

W sobotę 27 września odbył się XV Jubileuszowy Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy.  W ramach rajdu do sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu wędrowało ponad 5 tyś. pielgrzymów. Pielgrzymi mieli do wyboru 14 tras pieszych, jedną autokarowo-pieszą oraz jedną rowerową. Najkrótsza trasa „Rodzinna” liczyła 2 km i prowadziła z Przełęczy Huckiej, najdłuższa „Mocarny szlak”, 40 kilometrowa rozpoczynała się przy Katedrze w Kielcach. Przy obsłudze tras zaangażowanych było 117 Przewodników Świętokrzyskich z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Sandomierza, Opatowa i Radomia.

28-09-2013 XIV Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy

W sobotę 28 września 2013 r, wspólnie z Pawłem Milewiczem prowadziłem pielgrzymów z Baćkowic na Święty Krzyż przez Przełęcz Karczmarka, Szczytniak, Przełęcz Jeleniowską, Górę Jeleniowską, Paprocice, Kobylą Górę oraz Trzciankę. Nasza trasa nosiła nr 13 i nazwę - Herbowa „Rdzeń nazwy pierwszego pasma, na które wchodziliśmy, Jeleniowskiego, to jeleń – zwierze znane z herbu Nowej Słupi oraz wielu godeł ziemi kieleckiej.