"Jesienne Pieczonki 2014" KTP PTTK "Przygoda"

Data: 
niedziela, 12 Październik, 2014

 12 października b. r. odbyły się „Jesienne Pieczonki 2014” KTP PTTK „Przygoda”. Jest to nasza, cykliczna klubowa impreza integracyjna, zamykająca letni sezon turystyczny a która co roku przyciąga coraz więcej osób- w tym roku ponad 150.
Komandorem rajdu „Jesienne Pieczonki 2014” był kol. Piotr Garecki a ognisko do pieczenia ziemniaków oraz grill do pieczenia kiełbasek rozpalone zostały na terenie Hotelu „Stodółka” w Miedzianej Górze.

Zanim jednak upiekliśmy ziemniaczki, kiełbaski i inne frykasy, musieliśmy jak należy przejść trasę pieszą. Tradycją tej imprezy jest: najpierw piesza wędrówka, potem zabawa.

Na tegoroczną wycieczkę zaprosił nas przewodnik świętokrzyski, kol. Czesław Naporowski i powiódł nas następującą trasą:  Tumlin PKP - Tumlin Wykień - Łajscowa Góra (wyciąg narciarski) - Kamieniołom Wykień - Miedziana Góra/ Wykień- Miedziana Góra (pawilon grillowy Hotelu Stodółka), ok. 9 km

Trasa naszej wycieczki była bardzo piękna i malownicza, okraszona barwami złotej polskiej jesieni. Od wyciągu na Łajscową Górę droga do Miedzianej Góry prowadziła, przez kilka kilometrów głównie przez las. Las o tej porze roku wygląda przepięknie a w tym dniu gdy dopisała nam pogoda, zachwycał feerią barw.

Tak jak w ubiegłym roku na „Jesiennych Pieczonkach” integrowały się z nami zaprzyjaźnione kluby, m.in. Koło Przewodników Świętokrzyskich „Bartek” oraz  Świętokrzyski Klub Turystów Kolarzy „Kigari”.

Cykliści z klubu "Kigari" dotarli na piknik pół godziny przed „Przygodą” więc w oczekiwaniu zaczęli przygotowywać pierwsze pieczonki.
Na miejscu był czas na odpoczynek i integrację - pieczenie kiełbasy, gorącą kawkę i herbatę oraz pogaduchy przy ognisku. Na tegoroczne "Pieczonki" przybyło ponad 150 osób - ja sama z niektórymi widziałam się dość dawno, więc była to okazja na miłe spotkanie oraz wspólne spędzenie czasu.

Uczestników oficjalnie powitali: Prezes KTP PTTK „Przygoda” Mirosław Kubik oraz nasz przewodnik kol. Czesław Naporowski.  Gościem honorowym był Starosta Powiatu Kieleckiego- pan Zdzisław Wrzałka.

Po powitaniu przyszedł czas na wspólną zabawę przy muzyce i biesiadowanie. „Tańce, hulanki i swawole” trwały kilka godzin, z tego co wiem, najwytrwalsi bawili się do godz. 18 ;-))

Kol. Urszula Zychowicz tradycyjne  zadbała o to aby niczego nie brakowało na "pieczonkowych" stołach a kol. Mirek Kubik i Piotr Garecki wcielili się w rolę wodzirejów - parkiet zapełnił się miłośnikami tańca i skocznej muzyki.

Na „Jesiennych Pieczonkach 2014” gościła nas gmina Miedziana Góra. Bardzo dziękujemy kierownictwu Hotelu „Stodółka” za gościnę i udostępnienie terenu do zabawy.
Szczególne podziękowania składamy naszemu koledze, przewodnikowi świętokrzyskiemu - Czesławowi Naporowskiemu - za pomoc okazaną przy organizacji imprezy, za przewodnictwo na trasie oraz prowadzenie imprezy "Jesienne Pieczonki".
 

Tekst: Joanna Burtnik
Foto: Joanna Burtnik, Andrzej Śpiewak, Mirosław Kubik

Galeria: