"Jesienne Pieczonki" Klubu Turystów Pieszych "Przygoda"

6 października b. r. odbyły się coroczne „Jesienne Pieczonki” KTP „Przygoda”. Jest to klubowa impreza integracyjna, zamykająca letni sezon turystyczny. W tym roku Komandorem wydarzenia był kol. Piotr Garecki a wielkie ognisko do pieczenia ziemniaków rozpalone zostało na terenie kempingu Automobilklubu Kieleckiego w Miedzianej Górze.

 

Zanim jednak upiekliśmy te ziemniaczki i inne frykasy, musielismy jak należy przejść trasę pieszą - wprawdzie niezbyt wygórowaną bo tylko 6 km. Tak jednak nakazuje tradycja
w Klubie Turystów Pieszych: najpierw rajd, potem zabawa.

Na tegoroczną wycieczkę zaprosił nas Przewodnik Świętokrzyski, kol. Czesław Naporowski a trasa wiodła następująco: Tumlin (szkoła) - Góra Grodowa - Źródło Grodowe - Podgród - Podkościele - Wyrowce - Młynek (tor samochodowy).

 

Czesław Naporowski - Przewodnik Świętokrzyski.

 

W tym roku na „Jesiennych Pieczonkach” integrowało się z nami m.in.
Koło Przewodników Świętokrzyskich „Bartek” oraz po raz pierwszy
Świętokrzyski Klub Turystów Kolarzy „Kigari”. Na rowerze przybył także
Prezes Oddziału PTTK w Końskich, kol. Wojciech Pasek.
Cykliści dotarli na piknik pół godziny przed „Przygodą” więc w oczekiwaniu zaczęli przygotowywać pierwsze pieczonki.
Na miejscu był czas na odpoczynek i integrację - pieczenie kiełbasy, gorącą kawkę i herbatę oraz pogaduchy przy ognisku. Na tegoroczne "Pieczonki" przybyło ponad 120 osób - ja sama z niektórymi widziałam się dość dawno, więc była to okazja na miłe spotkanie oraz wspólne spędzenie czasu.

 

Ognisko integracyjne.
 
Uczestników oficjalnie powitali: Prezes KTP „Przygoda” Lech Segiet oraz kol. Czesław Naporowski. Po powitaniu przyszedł czas na „tańce, hulanki i swawole” ;-))
Kol. Urszula Zychowicz dbała by niczego nie brakowało na "pieczonkowych" stołach a kol. Mirek Kubik skutecznie wcielił się w rolę wodzireja - parkiet zapełnił się miłośnikami tańca i skocznej muzyki.
 
 
 
Zabawa przy muzyce.
 

Na „Jesiennych Pieczonkach” 2013 gościła nas gmina Miedziana Góra.
Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi Tutakowi - Prezesowi Automobilklubu Kieleckiego - za udostępnienie miejsca kempingowego na terenie Ośrodka Sportowo Turystycznego - Tor “Kielce” Miedziana Góra
oraz
Panom: Radosławowi Orzelskiemu i Jarosławowi Wałkowi - radnym gminy Miedziana Góra. Panowie Ci byli gośćmi na naszej imprezie i przyczynili się do ufundowania „pieczonkowych smakołyków”: kiełbasy, smalcu, ogórków, pieczywa oraz pysznego ciasta.

 

Kol. Czesław Naporowski z radnymi gminy Miedziana Góra,
panami: Jarosławem Wałkiem i Radosławem Orzelskim

 

Rozpaleniem ogniska i czuwaniem nad nim zajął się Pan Ireneusz Ciszek, za co również jesteśmy bardzo wdzięczni.
Pani Małgorzacie Kuli i Panu Łukaszowi Kowalowi dziękujemy za pomoc przy zabezpieczaniu miejsca po imprezie.

Szczególne podziękowania składamy naszemu koledze, Przewodnikowi Świętokrzyskiemu - Czesławowi Naporowskiemu - za pomoc okazaną przy organizacji imprezy, za przewodnictwo na trasie oraz prowadzenie imprezy "Jesienne Pieczonki".

 

Tekst: Joanna Burtnik
Foto: Andrzej Śpiewak, Joanna Burtnik

 

 

Galeria: