Rajd Wigilijny KTP PTTK "Przygoda"

Data: 
niedziela, 20 Grudzień, 2015

 

20 grudnia miałam wielką przyjemność uczestniczyć w Rajdzie Wigilijnym KTP PTTK „Przygoda”. Rajd Wigilijny to wieloletnia tradycja „Przygody” i z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę klubowiczów i sympatyków klubu. W tym roku wędrowaliśmy na trasie: Radkowice- Lipowica- Zaklikowa Góra - Leśna Góra - Podzamcze - Chęciny i przedeptaliśmy ok. 10 km.

Pogoda była jak marzenie- słoneczna, wiosenna- choć ja osobiście tęsknię za zimowymi klimatami i krajobrazami. Przy tej pięknej, słonecznej pogodzie zachwycaliśmy się mijanymi widoczkami, nad którymi niepodzielnie królował zamek na wzgórzu w Chęcinach, i cieszyliśmy własnym towarzystwem- bagatelka ponad 70 osób.

Wigilijna wędrówka minęła w radosnej atmosferze i zakończyła się w Chęcinach u podnóża zamku, w wiacie pana Piotrowskiego. Tam czekało na nas ognisko, wigilijne potrawy oraz opłatek.
Jak nakazuje tradycja, podczas wspólnej biesiady nie zabrakło połamania się opłatkiem i wspólnego śpiewania kolęd

Wycieczkę prowadził kol. Piotr Garecki a kol.: Urszula Zychowicz i Grażynka Dziółko dopilnowały, żeby niczego nie zabrakło na wigilijnych stołach. W imieniu uczestników rajdu dziękuję w/w osobom za zorganizowanie kolejnej udanej imprezy turystycznej.

 

Tekst: Joanna Burtnik
foto: JB, Dorota Osmoła, Mirek Kubik, Andrzej Śpiewak

Galeria: