Relacja z Nocnego Rajdu Sylwestrowego "Przygody" 2013/2014

 

Z 31 grudnia 2013 na 1 stycznia 2014 r. klub „Przygoda” wybrał się na XI Nocny Rajd Sylwestrowy.

Trasa tradycyjnie zaczęła się na Słowiku, gdzie weszliśmy na niebieski szlak prowadzący na Pierścienicę. Po drodze pokonaliśmy górę Biesak a na Przełęczy Łaskawej mieliśmy dłuższy postój i odpoczynek przy ognisku.

 


Nocna wędrówka


Przełęcz Łaskawa- miłe chwile przy ognisku

 

Na Pierścienicy powitaliśmy Nowy Rok. Wcześniej jednak podziwialiśmy fajerwerki a dzięki, którym nasze miasto zatopiło się w ferii barw... potem  był oczywiście szampan, noworoczne toasty i życzenia oraz wspólna zabawa i biesiada przy ognisku.

|
W turystycznym Sylwestrze „Przygody” wzięło udział 48 piechurów, w tym 11- osobowa ekipa młodych ludzi z Ostrowca i Warszawy. Jedna z koleżanek uczestniczyła w zeszłorocznym rajdzie sylwestrowym, spodobało Jej się i w tym roku zaprosiła swoich przyjaciół... bardzo nam miło
z tego powodu, cieszymy się, że nasz region przyciąga osoby z innych miast.
Spora liczba uczestników świadczy o tym, że coraz więcej ludzi szuka alternatywnych rozwiązań na takie okazje jak Sylwester czy Andrzejki. Ja sama od trzecha lat obydwie te imprezy spedziłam na nocnych rajdach i bardzo jestem z tego zadowolona z tej formy świętowania :-)

 


Fajerwerki

 

Z tego miejsca pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników wycieczki, no i miło mi oznajmić, że tym razem to ja miałam przyjemność poprowadzić  ten nocny sylwestrowy spacerek. Był to mój mały debiut w roli przewodnika. Cieszę , że nikogo nie zgubiłam, nic nie pomyliłam i sama nie zaginęłam w akcji ;-))

 

Bardzo dziękuję kol.: Uli Zychowicz, Grażynce i Maćkowi Toborowiczom
oraz Joli i Januszowi Nogajom
za pomoc w zorganizowaniu tegorocznej imprezy sylwestrowej a gościom z Ostrowca i Warszawy za wspólne powitanie Nowego Roku.

 


Sczęśliwego Nowego Roku... wspaniałych wędrówek i spotkań na turystycznym szlaku :-))

 

 

Tekst: Joanna Burtnik
Foto: Joanna Burtnik, Kazik Sławiński
 
 
Galeria: 

Komentarze

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka

W tym roku było wyjątkowo fajnie :) Pozdrawiam wszystkich Sylwestrowiczów, zwłaszcza tych z Ostrowca :)

Obrazek użytkownika AZJA

Fajowo, fajowo- za rok znowu pójdziemy na nocną wędrówkę;-))