Rozdanie wyróżnień i honorowych odznak PTTK

Data: 
poniedziałek, 10 Marzec, 2014

Podczas naszego ostatniego klubowego spotkania w Muzeum Dialogu Kultur, które odbyło się 10 marca 2014 roku, byliśmy świadkami miłej uroczystości.
Otóż w tym dniu wręczono naszym koleżankom i kolegom, członkom KTP PTTK „Przygoda” dyplomy i odznaczenia przyznane przez Zarząd Główny PTTK .

 

 

Uroczystego wręczenia dokonał Prezes Świętokrzyskiego Oddziału PTTK kolega Marcin Marciniewski.

 


Prezes kieleckiego oddziału PTTK, Marcin Marciniewski

 

Dyplomy Zarządu Głównego PTTK „Za zasługi w upowszechnianiu turystyki i krajoznawstwa” otrzymały koleżanki: Wanda Narkiewicz i Urszula Zychowicz.
Kolega Ryszard Łopian otrzymał „Brązową Honorową Odznakę PTTK” a kol. Jarosław Leszczyński „Złotą Honorową Odznakę PTTK”.
W ten sposób doceniono ich wieloletnią  pracę na rzecz PTTK   i naszego Klubu. 
„Medalem PTTK za pomoc i współpracę” został uhonorowany nasz kolega, artysta plastyk Sławomir Micek. Sławek wielokrotnie wspomagał nasz Klub artystycznymi pomysłami oraz pomagał przy organizacji wielu imprez, które miały miały miejsce w ostatnich latach.

 

Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o naszym nieżyjącym już niestety przyjacielu
i koledze Krzysztofie Boguszu.


Ś.P. Krzysztof Bogusz i Złota Honorowa Odznaka PTTK

 

Krzysztof również został odznaczony „Złotą Honorową Odznaką PTTK” i to wyróżnienie odebrał osobiście. Delegacja naszego Oddziału PTTK, 24 lutego wręczyła Krzysztofowi wspomniane odznaczenie. W delegacji tej znaleźli się nasi klubowi koledzy: Grażyna Dziółko i Jerzy Pabian a z ramienia oddziału PTTK kol. Robert Kulak.
Z relacji wręczających wiemy, że Krzysztof przyjął nadane mu wyróżnienie z wielką radośćią i zadowoleniem. Jak wiadomo 26 lutego odszedł na wieczną wędrówkę...

Cieszymy się, że zdążyliśmy wręczyć Mu to odznaczenie.

 

Tekst: Mirosław Kubik

Foto: Mirosław Kubik, Joanna Burtnik

Galeria: