Wspomnienia z XIV Rajdu Kapeluszowego

 

XIV Rajd Kapeluszowy KTP „Przygoda” należy już do przeszłości. Traf chciał, że po fali upałów na ten dzień przypadło załamanie pogody... ludzie się chyba wystraszyli skądinąd fajnej pogody i w tym roku było nas troszkę mniej niż w pozostałych latach.

 
Twardzielom przybyłym na naszą coroczną imprezę nie zabrakło za to werwy, siły
i animuszu do wspólnej zabawy oraz udziału w tańcach i konkursach.
 
Konkurs na najbardziej pomysłowy kapelusz rozegrano w trzech kategoriach:
  • dziecięca
  • damska
  • męska

 

Wszyscy uczestnicy kapeluszowych konkursów musieli się pięknie zaprezentować, zatańczyć i coś opowiedzieć o swoim kapeluszu. Zabawa zabawą ale jak się okazało wyjście na scenę w kapeluszu i zaprezentowanie się dla wielu osób było nie lada wyzwaniem. Emocji było bardzo dużo i inwencji podczas prezentacji też.

W kategorii dziecięcej okazało się, że wszystkie kapelusze są piękne i cała trójka odważnych zawodniczek dostała pierwsze miejsce i jednakowe nagrody.

Wśród pań jednogłośnie wygrała kol. Beata Kamińska. Jej kapelusz miał ekologiczne przesłanie a dot. ochrony nietoperzy w Polsce.
Męskim laureatem został kol. Andrzej Kozubek, który na potrzeby imprezy wystylizował się na górala i to spod samiuśkich Tater;-))

 

Podczas naszej kapeluszowej imprezy nastąpił inny piękny moment. Kol. Stefan Kulczycki został uhonorowany okolicznościowym dyplomem i upominkiem od KTP „Przygoda” z okazji 80- tych urodzin. Stefanek od razu został otoczony wianuszkiem pań a każda z nich chciała z Nim zatańczyć, bawiąc się w odbijanego.

W trakcie wspólnej zabawy chętne osoby mogły wytańczyć się do woli na parkiecie pod chmurka, pogawędzić przy kawce, herbatce i słodkim co nieco lub miło spędzić czas przy ognisku podczas pieczenia kiełbasek.

 

Zanim jednak zaczęły się nasze tańce i swawole należało pokonać 7- kilometrową trasę z Chęcin do Chęcin poprzez Podzamcze Chęcińskie i Górę Rzepkę. Wycieczkę tę poprowadził Przewodnik Świętokrzyski Czesław Siuda. Podczas wędrówki zwiedziliśmy klasztor franciszkański w Chęcinach oraz Regionalne Centrum Naukowo- Techniczne w Podzamczu Chęcińskim.

Drugą trasę poprowadziła Przewodniczka Świętokrzyska Grażyna Dziółko oprowadzając chętne osoby po najciekawszych miejscach i zakamarkach Chęcin.

 

Bardzo dziękuję przewodnikom za przygotowanie i prowadzenie w/w tras, uczestnikom za przybycie i miłą, wspólną zabawę a kol.: Urszuli Zychowicz, Mirkowi Kubikowi i Piotrowi Gareckiemu za dobrą współpracę przy przygotowaniu Rajdu Kapeluszowego :-)))

 

 

Tekst: Joanna Burtnik

Foto: Joanna Burtnik, Andrzej Śpiewak

 

 

 

 

Galeria: