Zakończenie sezonu rowerowego ŚKTK "Kigari' PTTK Kielce

Data: 
niedziela, 19 Październik, 2014

 

W niedzielę 19 października 2014r. ŚKTK  "Kigari" wyruszył na wycieczkę, oficjalnie kończącą sezon rowerowy
w klubie. Tradycyjnie o godz. 9 spotkaliśmy się na Placu Artystów a o 9;15 wyjechaliśmy na trasę, która wiodła przez Cedzynę- Niestachów (drogą leśną)-Górno Zawada-Motel Górno-Leszczyny-Cedzyna (zalew)- Świnią Górę- Kielce-(os. Świętokrzyskie). Wycieczkę poprowadził kol. Andrzej Wągrowski, który jak zwykle powiódł nas przez malownicze tereny naszego regionu.

 


Okazjonalny lansik z kol. Andrzejem Wągrowskim- naszym niezastąpionym przewodnikiem

 

Docelowo dotarliśmy na działkę do naszego kolegi klubowego Tadeusza Lipskiego, który przygotował dla nas ognisko i trochę smakołyków.

 


Tadzio Lipski- nasz gościnny kolega- działkowicz

 

Trasa wycieczki przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze, dopisało sporo osób- klubowiczów i sympatyków. Pogoda dopisała nam wspaniale- na początku było mglisto i chłodno ale z upływem czasu pogoda zrobiła się iście letnia.

Przy ognisku wspominaliśmy mijający sezon rowerowy, nasze wspólne wyprawy i imprezy rowerowe oraz zastanawialiśmy się nad dalszymi planami. Czas biesiadowania  umilał nam kol. Lech Otwinowski, który przybył ze swoją gitarą i śpiewał nam różne pieśni i songi a my pomagaliśmy Mu, na zasadzie „śpiewać każdy może”;-))

 


Kol. Lech Otwinowski- nasz "kigarowski bard" oraz pomoccnik Zbyszek

 

To była ostatnia oficjalna wycieczka klubu „Kigari” wynikająca z kalendarza imprez co nie oznacza, że sezon rowerowy jest zakończony. Zapraszamy w każdą niedzielę na zbiórkę na Placu Artystów o godz. 9. Jeśli pogoda będzie łaskawa na pewno na zbiórce pojawi się kilka osób i po krótkiej naradzie obrana będzie trasa kolejnej wycieczki.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników naszej niedzielnej wycieczki oraz bardzo dziękuję kol.: Andrzejowi Wągrowskiemu za prowadzenie trasy, Tadziowi Lipskiemu za serdeczność i gościnę na działce oraz Lechowi Otwinowskiemu za część rozrywkowo- artystyczną.

 

Kochani, do zobaczenia na następnych trasach i wyprawach rowerowych ;-)))

 

Tekst i foto: Joanna Burtnik

Galeria: