Relacje z imprez i wycieczek

Relacja z rowerowego powitania wiosny ŚKTK "Kigari" PTTK Kielce

W niedzielę 22 marca b. r. wybraliśmy się na drugą w tym sezonie wycieczkę rowerową pt. „Powitanie wiosny”.

Trasa wycieczki wyglądała następująco: Pl. Artystów- Szczukowice- Brynica- Chełmce- Oblęgorek-Porzecze- Bobrza- droga obok Toru wyścigów samochodowych- Szlifiernia- Łazy- Herby- Kostomłoty I- Łazy- rezerwat "Sufraganiec"- ścieżka rowerowa koło Ciepłowni- Zalew Kielce a uczyniło to ok. 60 km.

Inauguracja sezonu rowerowego 2015- Świętokrzyski Klub Turystów Kolarzy "Kigari" PTTK Kielce

 

W niedzielę 15 marca nastąpiła inauguracja sezonu rowerowego 2015, dla Świętokrzyskiego Klubu Turystów Kolarzy „KIGARI” PTTK Kielce. Zwykle zaczynaliśmy sezon w kwietniu ale zima była dosyć łaskawa a wiosnę czuć z daleka, więc w tym roku wystartowaliśmy w marcu.

Zakończenie sezonu rowerowego ŚKTK "Kigari' PTTK Kielce

 

W niedzielę 19 października 2014r. ŚKTK  "Kigari" wyruszył na wycieczkę, oficjalnie kończącą sezon rowerowy
w klubie. Tradycyjnie o godz. 9 spotkaliśmy się na Placu Artystów a o 9;15 wyjechaliśmy na trasę, która wiodła przez Cedzynę- Niestachów (drogą leśną)-Górno Zawada-Motel Górno-Leszczyny-Cedzyna (zalew)- Świnią Górę- Kielce-(os. Świętokrzyskie). Wycieczkę poprowadził kol. Andrzej Wągrowski, który jak zwykle powiódł nas przez malownicze tereny naszego regionu.

 

XXXVI Jesienny Rajd Rowerowy ŚKTK "Kigari" „Złote Liście 2014”

 

26- 28 września 2014 to dla Świętokrzyskiego Klubu Turystów Kolarzy „Kigari”, czas wyjazdu na coroczną, jesienną imprezę „Złote Liście”, która odbyła się po raz trzydziesty szósty.

Tym razem czas ten spędziliśmy na swoich dwóch kółkach penetrując okolice Ostrowca Świętokrzyskiego, Ćmielowa, Opatowa, Ujazdu, Szydłowa i Rakowa. Był to wyjazd z małymi niespodziankami, do których zaliczyć można moje perypetie z „kapciami” oraz kaprysy pogody.

Relacja z niedzielnej wycieczki rowerowej klubu "Kigari"- azymut Bizoręda

 

Kochani, zapraszam do małej fotorelacji ze spontanicznej wyprawy rowerowej ŚKTK PTTK „Kigari”. Oficjalnie mamy przerwę wakacyjną ale zapaleni klubowicze co niedziela zbierają się o godz. 9:00 na Placu artystów i po krótkiej naradzie wybierają trasę.

17 sierpnia b. r. przejechaliśmy prawie 70 km na trasie: Kielce- Chęciny- Tokarnia- Brzegi- Bizoręda- Karsznice- Bocheniec- Korzecko- Gościniec- Polichno- Chęciny- Nowiny- Kielce a kierownikiem wycieczki jednogłośnie został okrzyknięty kol. Lech Otwinowski.

Strony

Subskrybuj RSS - Relacje z imprez i wycieczek