Wycieczka KTP "Przygoda" na trasie Kostomłoty - Pietraszki

W drugą niedzielę Nowego Roku Przewodnik Świętokrzyski kol. Andrzej Toporek zaprosił nas na wędrówkę ścieżkami gmin Miedziana Góra i Piekoszów. W grupie blisko 50 osób przebyliśmy kilkunastokilometrowy dystans na trasie Kostomłoty Szkoła - Laskowa - Szczukowskie Górki - Jankowa Góra - Dobromyśl – Pietraszki.

Wędrowaliśmy przez łąki i dukty leśne, na terenach bogatych niegdyś w złoża miedzi i żelaza. Tutaj od XVII do początków XXw. dokonywano eksploatacji tych surowców. Ciekawostką jest fakt, że miedź wytwarzana w hutach gminy Miedziana Góra posłużyła do pokrycia dachów budowli na Wawelu w Krakowie oraz Zamku Królewskiego w Warszawie.
Większość trasy wiodła terenami  równinnymi, a jedyny szczyt  który udało nam się zdobyć to Jankowa Góra. Maszerując, przekraczaliśmy w wielu miejscach malownicze zakola rzeki Bobrza. Chociaż mamy  środek kalendarzowej zimy, nie napotkaliśmy ani jednej jej  oznaki.

W trakcie wycieczki dokonaliśmy niebywałego czynu – uratowaliśmy pieska, który wsadził łebek pomiędzy stalowe pręty ogrodzenia swojego kojca i nie mógł go wyciągnąć. Pomimo pochmurnej aury tego dnia, atmosfera podczas wycieczki była wspaniała i  wszystkim jej uczestnikom dopisywały doskonałe humory. I choć kres  naszej wyprawy zaplanowany był w Pietraszkach, jej zakończenie nastąpiło dopiero w stóp góry Karczówka.

Galeria: 

Komentarze

Obrazek użytkownika AZJA

Hej KAZIK;-) Witam serdecznie w zespole radakcyjnym na TŚ i gratuluję udanego debiutu;-) Bardzo się cieszę, że bedę miec pomocnika w pracy na naszej turystycznej stronce:-) Bardzo ci dziękuje za tę, bardzo fajna relacje;-)

Obrazek użytkownika AZJA

No i pozdrowionka serdeczne;-)

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka

Fajna relacja :)