Leniwe… łakocie:)

Slow Food to nazwa organizacji a także ruchu społecznego, jak łatwo się domyślić, będącego w opozycji do powszechnych fast food’ów i masowej produkcji wysoko przetworzonych produktów żywnościowych.
Kultura slow food jest odkrywaniem naturalnego smaku żywności a także promowaniem produktów wytwarzanych metodami tradycyjnymi i lokalnych specjałów.
W minioną sobotę i niedzielę (6 i 7 kwietnia) w Institute of Design Kielce (IDK) zorganizowano warsztaty kulinarne dla dzieci. Być może trudno byłoby maluchy zainteresować wytwarzaniem sera, czy kiszeniem kapusty:) ale wykonaniem słodyczy „alternatywnych” i eko-przekąsek już tak!
Instruktorka warsztatów najpierw opowiedziała o produktach, które będziemy wykorzystywać – były to suszone owoce i szeroki wybór orzechów  - które to produkty dzieci miały pokroić. Potem pani instruktor w specjalnym mikserze przygotowywała masy np. żurawinowa z orzechami, figowa z orzechami i kardamonem, daktylowa z masłem orzechowym, do niektórych dodając jeszcze olej kokosowy czy syrop z agawy. Następnie każde dziecko dostawało każdy rodzaj masy i mogło je udekorować na swój sposób. W taki sposób powstawały nasze ekologiczne pralinki!
Słodyczowe warsztaty były okazją do spróbowania nowych, interesujących smaków a może także inspiracją do przygotowania podobnych słodyczy u siebie w domu.
Osobiście gratuluję IDK kolejnej ciekawej inicjatywy i udanej realizacji:)
PS. W IDK jest też ustawiona makieta „zielonego” miasta – efekt poprzednich warsztatów także pod hasłem Green IDea

Galeria: 

Komentarze

Obrazek użytkownika gorzkakokoszka

Bardzo dobrze, że jest propagowane zdrowe żywienie wśród dzieci, Na parwde przykro się patrzy jak dzeci od przedszkodla borykają się z otyłością... Za moich czasów tego nie było, jadło się zdrowiej i cały dzień biegało po podwórku, otyłość wśród dzieci to była rzadkość, nie to co teraz. Ze szkoły prosto przed komputer i tak do wieczora...