2014.12.31. Peak District - Raven Stones

       Witam

  Kolejna moja wizyta w parku narodowym ,,Peak District National Park'' w jego północnej części Dark Peak. Wędrowałem w najbardziej na północ wysuniętej części parku , nieopodal wioski Greenfield będącej przedmieściami wielkiego Manchester. Bardzo podobną trasę zrobilem trzy lata temu , ale to było latem. A że teraz w Anglii zawitala zima więc warto było zobaczyć jak te krajobrazy wyglądają w tej innej scenerii. Na miejscu okazało się , że tej zimy już tam mało no ale zawsze to inaczej :)  W Dark Peak królują wrzosowiska poprzecinane różnymi strumykami , rzeczkami i wszelkiego rodzaju ciekami wodnymi. Kraina ta przypomina gąbkę , panowała właśnie odwilż więc wody było pod dostatkiem. A że nekiedy wszystko było jeszcze przykryte śniegiem a teren grząski to i parę razy wpadłem jak ta śliwka w kompot i w butach też coś zostało :)  

   Alderman's Brow (280m npm) - Brockley Moor - Kinder Stones (427m npm) - Alderman's Hill (440m npm) - Yeoman Hey Reservoir (240m npm) - Greenfield Reservoir - Raven Stones (470m npm) - Ashway Rocks - Ashway Moss (460m npm) - Featherbed Moss (520m npm) - Chew Reservoir (470m npm) - Laddow Moss (532m npm) - Crowden (200m npm) - Woodhead Reservoir (250m npm)

  Przeszedłem dystans 22,1km i mimo niedużych wysokości uzbierało się 1020m przewyższenia w ciągu 6,5 godz  Wycieczka krótka , ale i dzień szczególny. Trzeba było się jeszcze przecież przygotować do sylwestra i powitać Nowy Rok :)

  W 2014r udało mi się przejść w Anglii prawie pięćset kilometrów , sporo mniej niż rok wcześniej ale i tak nieżle :)

  A życzenia noworoczne były takie , żeby w tym roku w Wielkiej Brytanii ...

 Pozdrawiam serdecznie :)

 Łazior Świętokrzyski

 

 
                                                                                                                                

Galeria: