2015.08.07. Peak District - Stanage Edge

   Witam :)
Moja kolejna wędrówka po pięknym Peak District. A miało być całkiem inaczej. Najpierw była Walia i niestety niezrealizowany plan :( (może wkrótce zamieszczę relację z tej wyprawy)  Wyciągnąłem z tego wnioski i planowaną następną wyprawę do Szkocji odłożyłem na , może przyszły rok. Póżniej były zakusy na Ukrainę , w międzyczasie wypaliła Bułgaria. W końcu stanęło na tym , że urlop spędzimy z małżonką u dzieci w Anglii. A jak tam , no to zabrałem namiot i wszystkie inne potrzebne rzeczy na parodniową wyprawę i miałem sobie przejść taki jeden  szlak w pięknym Yorkshire Dales … Na miejscu okazało się , że w centralnej Anglii pogoda , a i owszem jest niezła , ale w północnej (a tym bardziej w Szkocji – dobrze , że nie pojechałem :) niestety pochmurno i co trochę leje. Więc po co się pchać , żeby tylko przejść i nic nie zobaczyć ? W Yorkshire Dales już parę razy byłem więc trzeba tam iść , żeby oko nacieszyć , a nie tylko połazić:) Zostały jakieś prace ogródkowe u dzieci i żeby nie było , że tylko siedzę na .. 
  Wybrałem się na jednodniową wycieczkę , na wrzosowiska Dark Peak. Trasę tą w połowie  już kiedyś pokonywałem , ale żeby nie ,,łazić,, ciągle tymi samymi ścieżkami więc trochę ją zmodyfikowałem i dołożyłem parę nowych miejsc.
   Fox House Inn (348m npm0 – Burbage Rock – Stanage Edge (457m npm) – High Neb (458m npm) – Ughill Moors – Strines Reserwoir / tower – Denwent Moors – White Tor (487m npm) – Denwent Edge – Back Tor (538m npm) – Upper Denwent Reserwoir (240m npm) – Howden Reserwoir (270m npm) – Howden Clough – Howden Edge (548m npm) – Margery Hill (546m npm) – Mickleden Edge – Hingcliff Hill (351m npm) – Crookland Wood – Fullshaw (270m npm)
   Wysokości  może  nie są porywające ale i tak zrobiłem 990m przewyższenia i 41 kilometrów
  Pozdrawiam serdecznie :)

  Łazior Świętokrzyski

Galeria: