Kintail - 2 - Camban Bothy

                   Witam :-)
    W chacie w miarę ciepło i co ważne sucho. A za oknem niestety zimno ,mgliście i wietrznie. Czyżby się sprawdziły te wcześniejsze złe prognozy pogodowe ? Mimo wszystko postanowiłem realizować swój plan i pozostawiwszy grubsze rzeczy z w chacie wyruszyłem w góry ,,na lekko,, z moim ulubionym małym plecaczkiem :-) Według trasy z posiadanego (w domu) przewodnika wyruszyłem bez ścieżki , na dziko przez wrzosowiska i zacząłem podchodzić na grzbiet. Jakoś przebrnąłem do grani i nią dalej jeszcze spory kawałek ale podczas podchodzenia na główny szczyt Beinn Fhada dałem sobie spokój. Widoczność momentami była zerowa , wiało niemiłosiernie (jak to na wyspach:-) i coraz bardziej padało. Dobrze , ze miałem GPS bo inaczej bym w tych warunkach nie trafił z powrotem do chaty. Kompletnie przemoczony i zmarznięty ze skręconym kijkiem i ,,zawiany,, zdążyłem przed potężną ulewą. Takie chociaż moje szczęście :-)
  Camban Bothy - Sgurr a'Dubh Doire 962m npm - Camban Bothy
  Tylko 7,5km i 708m przewyższenia w tych trudnych warunkach.
A w nocy parę razy mocno lało. Do rana w miarę wszystko mi powysychało ale pogoda za oknem wciąż taka sama. Miałem tego dnia zaplanowane przejść całą grań Five Sisters of Kintail ale po bezowocnym czekaniu na polepszenie pogody zrezygnowałem. Ruszyłem w drogę powrotną do campingu w Shiel Bridge.
  Camban Bothy - Morvich - Allt a Chruinn - Shiel Bridge
  Droga zejściowa doliną Glean Lichd wzdłuż River Croe do przystanku autobusowego w Shiel Bridge wyniosła 18km z 318m przewyższenia. Niestety moja kontuzja dawała cały czas o sobie znać postanowiłem więc całkowicie zmienić mój plan wycieczki. Trzy dni poruszałem się po Narodowym Parku Krajobrazowym Kintail (National Scenic Areas Kintail). Teraz z Shiel Bridge autobusem pojechałem do Fort William skąd jeszcze 4km do Glen Nevis Camping & Caravan Park. To duże pole campingowe stało się odtąd moją bazą wypadową na resztę wyprawy. A tu zaczęło nieśmiało wychodzić słoneczko! Czyżby :-)
  Pozdrawiam serdecznie w kratę :-)
  Łazior Świętokrzyski

Galeria: