Wycieczka do Rumunii i Bułgarii cz1 Kraków

 

Moja wycieczka do Bułgarii i Rumunii zaczęła się od wizyty w Krakowie .Byłem w tym mieście wiele razy, ale i tak nie widziałem
wszystkiego. Do Krakowa dojechałem Flixbusem. Ponieważ wiedziałem, że czeka mnie nocny przejazd z Krakowa do Budapesztu
nie wyjeżdżałem z Kielc zbyt wcześnie. Do Krakowa dotarłem około godz 12:30.

Zwiedzanie rozpocząłem od ''History land''. Jest to muzeum położone w budynku dawnego dworca kolejowego. Znajdują się tam piękne wystawy z klocków lego : bitwy pod Grunwaldem, Biskupina, Stoczni Gdańskiej, Bitwy pod Oliwą z 1627r., kościoła Mariackiego i wiele innych. Naprawdę to piękne miejsce.

Potem poszedlem na Rynek. Znam dobrze to miejsce, jest piękne :-) W Krakowie znajduje się Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.
Ma kilka oddziałów. Zwiedziłem wystawę "Cyberteka-Kraków czas i przestrzeń'', było kilka ciekawych eksponatów np. makieta Ratusza Krakowskiego w fazie gotyckiej z XVI- tego wieku, balon i kilka innych .

Najbardziej jednak podobało mi się Muzeum Figur Woskowych, w którym znajdują się figury znanych osobistości, np.: Jana Pawła 2, Papieża Benedykta, Lecha Wałęsy, Józefa Piłsudkiego, księdza Jerzego Popiełuszki i wielu innych . Spędziłem tam sporo czasu :-) 

O 22:50 jadę busem do Budapesztu

Ciąg dalszy nastąpi

Tekst i foto: Adrian Moczulski

 

Galeria: