Klub Kajakowy - jacek rutkiewicz blog

Spływ Kamienną 31 maja 2015

Z kolegami: Tomkie,Piotrem i Jarkiem- mocno już zaawansowanymi  kajakarzami wybrałem się na Kamienną ze Skarżyska do  Wąchocka. Rzeka nie wykorzystywana do spływów komercyjnych, więc dzika i nieprzewidywalna.

Pierwszo odcinek biegnący przez miasto nieciekawy- poprostu kanał. Ale dalej było już super, zakola , zakrety pod kątem nawet 180 stopni. .Zielono,ciepło i ptaki przekszykiwały się jak oszalałe. Sporo drzew w nurcie.  Choć Piotr, który płynął tu wcześniej, z żalem stwierdził , że kiedyś było ich tu więcej.

-No i  komu one tu przeszkadzały !?.

Spływ trzydniowy 5 - 7 czerwca

 Wytrwałych kajakarzy-zwolenników  biwakowania na "dziko" tzw. biwakingu,zapraszamy na trzydniowy spływ po Czarnej Nidzie, na najciekawszym odcinku z Morawicy do elektrowni w Rębowie. To pierwszy odcinek naszego crossu. W termine późniejszym następne odcinki-po drodze Pińczów; Chroberz; Wiślica ; Nowy Korczyn  i kończymy przy ujściu do Wisły.

Dla osób , które zaliczą całą Nidę przewidujemy specjalne znaczki i honorowo przynależność do "Klubu  Nidziańskiego"

Spływ kajakowy -Boże Ciało

Zapraszam na spływ jednodniowy w Boże  Ciało ( po procesji  )-4 czerwca, na trasie Kuby Młyny ( gm. Morawicw ) -NIDA 24, gdzie obecnie mamy swoją bazę.Tam bezpłatnie  zostawimy samochody na podwórku u naszego kolegi Marcina. Koszt to  30 zł.od osoby. Przewidujemy ognisko i pogaduchy do oporu ( tzn. do której kto może).

 

Pozdrawiam 

Jacek  Rutkiewicz 696 144 351

kajakowiecjacek@gmail.com

Załóżmy Klub Kajakowy

Dwie ostatnie imprezy; V spływ "Przełomem Lubrzanki " i sprzątanie Czarnej Nidy z okazji Dni Ziemi pokazały , że w  woj. Świętokrzyskim jest duże zaiteresowanie uprawianiem kajakarstwa.Rozwija się ono spontanicznie ,ale pomyślałem ,że można  to zjawisko jakoś zorganizować dla dobra samych kajakarzy.Lubrzanka w tym roku okazała się rzeką trudną i wymagająca.Same dobra chęci nie wystarczyły ,powinniśmy  rozwijać nasze umiętnośći  a jest taka możliwość .