„Na luzie i bez napinki Siebiega w Mikołajki”- relacja z III Biegu Mikołajkowego

 

6 grudnia b. r. wzięłam udział w III Biegu Mikołajkowym, zorganizowanym przez organizację biegową SieBiega. Był to bieg charytatywny o charakterze happeningowym. Nie dokonywano pomiaru czasu, nie było medali ani nagród za najlepsze miejsca.
Hasło biegu brzmiało: „Na luzie i bez napinki SieBiega w Mikolajki”

Jak co roku zbierane były pieniążki na szczytny cel- tym razem dla Michałka chorego na autyzm. Zbierane były również datki dla dwóch rodzin w ramach akcji Szlachetna Paczka.

Na zbiórce nad kieleckim zalewem, przy przystani żeglarskiej stawiło się ponad 150 biegaczy, którym nie zabrakło fantazji i poczucia humoru. Wszyscy byli przebrani za Świętych Mikołajów lub przynajmniej założyli czapkę „mikołajkę”. Pojawiły się też osoby w innych śmiesznych przebraniach np. pani w stroju Elfa, pan Pszczoła z ostrym żądłem czy pan Dalmatyńczyk ;-)

Przekrój wiekowy uczestników biegu mikołajkowego był bardzo szeroki: od 1 roku życiado 80. Najmłodsze dzieci „biegły” w wózeczkach, które pchali tatusiowie. W biegu wzięły udział również dwa psy: haski i owczarek niemiecki w czapeczce św. Mikołaja.

Bieg poprzedzony był zabawą przy muzyce i rozgrzewką, którą poprowadziła kol. Florka Florecka. Pobiegliśmy w radosnych nastrojach, pokonując jedyne, symboliczne 5 km. Trasa biegu to pętelka naokoło zalewu a potem wzdłuż Silnicy do ul. IX w. Kielc w obydwie strony.

Bieg Mikołajkowy to była nie tylko impreza biegowa ale również świetna zabawa dla „pozytywnie zakręconych” oraz okazja do spotkania z innymi biegaczami. Wszytko to okraszone piękną, słoneczną iście wiosenną pogodą.

Ja bawiłam się świetnie, troszkę sobie pobiegałam, polansowałam się w stroju Mikolajki i spotkałam ze znajomymi. Impreza ta sprawiła mi wiele radości no a przy okazji dołożyłam swoją skromną cegiełkę dla chorego Michałka.

Wielkie podziękowania dla prezesa SieBiega- kol. Pawła Jańczyka i Jego ekipy za zorganizowanie tej udanej imprezy biegowej. Było naprawdę bardzo fajnie ;-)

 

Zapraszam również na filmik z Biegu Mikołajkowego, zamieszczonego na stronie SieBiega

https://www.youtube.com/watch?v=KHC5Ehd5aw0#t=41

 

oraz kol. Kazika Sławińskiego

https://www.facebook.com/kazimierz123/videos/1681560125415647/?hc_location=ufi

 

 

Tekst: Joanna Burtnik

Foto: JB, Kazik Sławiński, Patryk Ptak- Siebiega, Mirek Kołodziej
 

Galeria: