Relacje z maratonów i półmaratonów - AZJA blog

Superpiechur Świętokrzyski 2015- relacja z uroczystej gali IX edycji

 

W tym roku po raz trzeci zdobyłam, zaszczytny w turystyce pieszej, tytuł Superpiechur Świętokrzyski 2015. Wywalczylam go biorąc udział w imprezach: Cross Maraton „Przez Piekło do Nieba”. 50- tka Konecka, 50- tka Ponidziańska, 50- tka Opoczyńska, 100- tka Konecka. Gala wręczenia certyfikatów i statuetek odbyła się w Sielpi w ośrodku MOSiR.
Ponieważ nie lubię wyważać otwartych drzwi poniżej zamieszczam relację z gali Superpiechurów autorstwa kol. Magdaleny Weber z PTTK Końskie

Wspomnienia z XIV "Setki Koneckiej"

XIV Supermaraton Pieszy na 100 km, zwany popularnie „Konecką Setką”, odbył się w terminie 28- 30 sierpnia b.r. Uczestnicy maratonu dwukrotnie pokonywali 50- kilometrową pętlę na trasie: Sielpia- Gatniki- Piekło- Niebo- Piła- Smarków- Piasek- Stara Kuźnica- Końskie- Brody- Sielpia. Jedną pętlę w nocy a drugą w dzień.

Relacja z XV 50-tki Opoczyńskiej- druga odsłona

W miejscowości Inowłódz, w dolinie Pilicy znajdują się ruiny zamku królewskiego z XIV w. Po raz pierwszy zamek wspomniany jest w XIV-wiecznej Kronice Janka z Czarnkowa jako obiekt ufundowany przez polskiego króla Kazimierza Wielkiego. Na podstawie źródeł pisanych oraz badań archeologicznych jego powstanie datuje się na lata 1356-1366.

Relacja z XI edycji 25-tki Świętokrzyskiej- druga odsłona

W sobotę 28 marrca b. r. wraz z przyjaciółmi wybrałam się na jedenastą 25-tkę Świętokrzyską. Tak naprawdę była to prawie 28-mka a trasa prezentowała się następująco: Barcza- Klonów- Bukowa Góra- Bodzentyn- Miejska Góra- Św, Katarzyna- Krajno- Ciekoty. W imprezie wzięło 54 piechurów. Na trasie integrowałam się z wieloma osobami ale mój podstawowy team to kol.:Anitka i Brat Zbigniew, czyli znana wszystkim BANDA TROJGA;-)

Relacja z XVI Koneckiego Pólmaratonu Zimowego Pieszego na 25 km

 

XVI Półmaraton Zimowy Pieszy na 25 km to kolejna jakże udana impreza turystyczna PTTK Końskie oraz Klubem Turystyki Aktywnej PTTK „Pasat”. Na półmaraton zgłosiło się ponad 200 osób z różnych miast i miejscowości. Dla wielu piechurów było to preludium przed zbliżającymi się maratonami na 50 i 100 km i walka o tytuł Superpiechura Świętokrzyskiego 2015.

Cele imprezy:

Relacja z XV Zimowego Pólmaratonu Pieszego na 25 km; druga odsłona

 

 

XV „25- ka Konecka”, czyli półmaraton pieszy na 25 km, w tym roku przebiegała na trasie: Końskie –Stary Młyn– Piła – Kamienny Krzyż - Izabelów– Końskie. Wystartowaliśmy ok. 9:30, z pod siedziby Biura PTTK przy ul. Partyzantów a meta tradycyjnie miała miejsce w Klubie Osiedlowym „Kaesemek”, gdzie odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i losowanie upominków.

 


Fot. Marzena Kądziela

22- 23 czerwca 2013- XXI 50- tka Konecka

 

 

Tym razem nie było mnie na maratonie- śmigałam na rowerku z klubem "Kigari" na Ponidziu, zapraszam jednak na relację Marzeny Kądzieli- red. Echo Dnia/ Końskie

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20130624%2FTURYSTYKA03%2F130629379

"Na Ponidziu wiosna trwa..." czyli relacja z I "50- tki Ponidziańskiej"

 

13 kwietnia 2013 r. stało się to na co długo czekało wielu piechurów... wyruszyła pierwsza "Ponidziańska 50-tka" czyli maraton pieszy na 50 km- impreza turystyczna skierowana do wytrawnych piechurów.
Maraton rozpoczął w  się w Busku-Zdroju, zakończył w Stopnicy i biegł po pięknych i urokliwych zakątkach Ponidzia.

Wspomnienia z IX 25- tki Świętokrzyskiej

W tym roku po raz trzeci z rzędu wybrałam się na 25- tkę Świętokrzyską, która miała miejsce 23 marca b. r. a była już dziewiątym wiosennym półmaratonem organizowanym przez PTTK Kielce

Ta piękna impreza turystyczna zazwyczaj kojarzy nam się z wiosną- w tym roku było inaczej... bezpardonowo królowa zima, trzeba jej jednak przyznać, że pokazała się w swojej bardzo pięknej odsłonie. Było ok. 10 stopni na minusie, słońce, lazur nieba, skrzący się na mrozie śnieg a przez to widoki, które pragnie oglądać każdy turysta wyruszający na wyprawę...