Relacje z wycieczek - AZJA blog

Zimowe zdobywanie Babiej Góry, podczas IV Wyprawy zimowej AKTK PTTK "Sabat"

Babia Góra inaczej nazywana również Diablakiem to masyw górski, którego zwieńczeniem jest szczyt Babiej Góry o wysokości 1725 m n. p. m. Położony jest we wschodniej części Beskidu Żywieckiego, a zarazem jest jego najwyższym wzniesieniem. Babia Góra nazywana jest Królową Beskidów i należy do Korony Gór Polski.

XVI Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż- ekstremalny i w strugach deszczu

Tegoroczny, XVI Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż, na długo pozostanie w pamięci jego uczestników- mojej także, a to za sprawą ekstremalnych warunków pogodowych jakie panowały
w tym dniu, tzn. 26 września b.r.

W tym roku po raz pierwszy wybrałam się na trasę rowerową, pod przewodnictwem biskupa Mariana Florczyka. Przez cały tydzień pilnie śledziłam prognozy pogody na sobotę 26 i niestety były one nieubłagane- zimno i deszcz przez cały dzień... Prognozy się sprawdziły a rano była silna pokusa pozostania w ciepłym łóżeczku :-)

„Rozdeptujemy szlaki piesze”- wyprawa PTTK Busko- Zdrój

 „Rozdeptujemy szlaki piesze” to wycieczka na jaką PTTK Busko- Zdrój zaprosiło miłośników turystyki pieszej.
Wyprawa odbyła się w niedzielę 9 marca b. r. Wędrowaliśmy na trasie: Busko - Szaniec - Kurzejów -Wymysłów - Zwierzyniec - Zbrodzice - Zimne Wody - Busko, podziwiając uroki Ponidzia i nie tylko... Wycieczkę poprowadził kol. Sebastian Motyl.