"Bieg Pierwszej Kompanii Kadrowej"

 

Wspominając ważne patriotyczne wydarzenia w Kielcach, które odbyły się w poprzednim tygodniu, nie sposób pominąć imprezy biegowej „Bieg Pierwszej Kompanii Kadrowej”. Odbyła się ona 12 sierpnia 2014 w 100 rocznicę wkroczenia Piłsudczyków do miasta. W tym dniu kilka godzin wcześniej miała miejsce ceremonia odsłonięcia pomnika Józefa Piłsudskiego.

Bieg miał charakter happeningowy, prowadził ulicami centrum Kielc i miał dystans ok. 5 km.
Wystartowaliśmy na kieleckim Placu Wolności. Wśród biegaczy były osoby, którym tradycje legionowe są bardzo bliskie, nie tylko ze względu na zamiłowania historyczne, ale również związki rodzinne.

Dla uczestników biegu zorganizowano konkurs na przebranie. Kto się ubrał w strój legionisty, Marszałka lub inny z akcentami miał szansę zdobyć pamiątkowy puchar, medal lub inny upominek.
 


 

Bieganie to wprawdzie nie moja bajka /na razie/ ale od czasu do czasu próbuję sił i w tej dziedzinie- kto wie może jesienią zacznę treningi biegowe, ale w tym biegu postanowiłam uczestniczyć. Dystans nie był długi i dla każdego, choć nie powiem dla mnie nie zaprawionej nowicjuszki tempo było ciut za szybkie ale jakoś dałam radę no impreza miała charakter patriotyczny.

Na pamiątkę pozostał mi medal z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego, który otrzymalam za swój strój :-)

 

    

 

Imprezę „Bieg Pierwszej Kompani Kadrowej” zorganizowała grupa zapaleńców działających i biegających w BIEGAM BO MUSZĘ- KIELCE.
Pomysł był przedni, happening bardzo udany i faktycznie z wieloma akcentami patriotycznymi oraz legionowymi i za to bardzo dziękuję organizatorom tej imprezy biegowej.

 

Zapraszam na filmik z biegu kadrówkowego:

https://www.youtube.com/watch?v=pO_g_lyoz48&feature=youtube_gdata

 

Dla osób zainteresowwanych bieganiem i treningami o różnym stopniu trudności zachęcam do wejścia na stronkę BIEGAM BO MUSZĘ

https://www.facebook.com/BBMKielce

 

Treść: Joanna burtnik
Foto: Joanna Burtnik, BIEGAM BO MUSZĘ

Galeria: