7.04.2013- "Geometria miłości" – teatralno-muzyczna wędrówka na Karczówce

Przestrzenią tej teatralno-muzycznej wędrówki będą krużganki klasztoru na Karczówce.  Wykonawcy razem z widzami-uczestnikami zatoczą koło wychodząc z korytarza kościoła, przez krużganki, by po powrocie do miejsca wyjścia, wspólnie uczestniczyć w finałowej pieśni: Linia miłości.

Autorem scenariusza i opracowania teatralnego tego przedsięwzięcia jest Szczęsny Wroński. W kompozycjach muzycznych autorstwa Sylwii Gawłowskiej wezmą udział kieleccy muzycy i wokaliści: Michał Zapała, Roch Dobrowolski, Agnieszka Kowalczyk, a także początkujący artyści związani z Karczówka-Studio-Perspektywa: Ewa Kot, Natalia Kukułka, Wojciech Ksel, Ewa Pietrzyk, Przemysław Ostrowski.

Ta poetycko-muzyczna akcja została również pomyślana jako wprowadzenie do Mszy świętej Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Po mszy świętej w kościele rektoralnym p.w. św. Karola Boromeusza odbędzie się koncert Pieśni Wielkanocnych w wykonaniu Przemysława Ostrowskiego (baryton) i Krystiana Sokołowskiego (organy).

Spektakl „Geometria miłości” rozpocznie się przy wejściu do kościoła (w kruchcie) o godz. 17.00, w niedzielę 7 kwietnia.

 


Karczówka-Studio-Perspektywa zaprasza 7. kwietnia na spektakl poetycko-muzyczny „Geometria miłości” na podstawie poematu Edwarda Pacia.