XXIX Rajd Zimowy PTTK Końskie

 

Rajd Zimowy w Końskich to coroczna impreza, organizowana przez PTTK Końskie, otwierająca nowy sezon turystyczny. Niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród amatorów pieszych wędrówek. W ubiegłą sobotę 10 stycznia przed biurem PTTK zgromadziło się blisko 160 osób pragnących wziąć udział w prawie jubileuszowym, bo XXIX Rajdzie Zimowym.

Ja oczywiście w tym rajdzie również uczestniczyłam a towarzyszyła mi mocna ekipa z Kielc: Anita Karcz, Marta Faliszewska, Agnieszka Adach- Nowak, Dorota Osmoła, Piotr Osmoła i Andrzej Armada.

Trasa rajdu tradycyjnie przebiegała drogami i duktami leśnymi naokoło Końskich a w tym roku głównie lasami z częściowym wykorzystaniem „Piekielnego Szlaku”. Wyruszyliśmy spod biura PTTK a dalej wędrowaliśmy przez Rogów, Piłę do Górnego Młyna, gdzie przy miejscu biwakowym znajdowała się rajdowa meta. Tam na zmarznietych piechurów czekało ognisko, gdzie można było upiec kiełbaskę i pobiesiadować w miłym towarzystwie.

XXIX Zimowy Rajd Konecki był zimowy nie tylko z nazwy. W końcu doczekaliśmy się tego co zima powinna nam zaoferować i to w bardzo pięknym wydaniu. Wspaniala zimowa aura i widok ośnieżonego lasu były nagrodą dla tych, którym w sobotni ranek chciało się wyjść z domu i pomaszerować wspólnie na Rajdzie Zimowym. Las ubrany w zimowe szaty wyglądał urokliwie a wędrówka w tych pięknych okolicznościach przyrody i miłym towarzystwie była wielką przyjemnością.

Podsumowania rajdu dokonał prezes PTTK Końskie kol. Wojtek Pasek. Reprezentantom szkół i przedstawicielom Oddziałów PTTK wręczył okolicznościowe dyplomy. Znalazły się również dyplomy dla PTTK Kielce i KTP PTTK „Przygoda”, które w imieniu oddziału miałam przyjemność odebrać. Tradycyjnie odbyło się losowanie nagród i upominków dla uczestników rajdu. Atmosfera zrobiła się wtedy gorąca bo każdy chciał coś wylosować, wiele osób z wypiekami na twarzy czekało na wyniki losowania. Ja też czekałam ale doczekałam się tylko zaszczytnego uścisku ręki prezesa ;-)

Organizatorom XXIX Rajdu Zimowego, czyli Wojtkowi Paskowi, Magdzie Weber, Lucynce Jakubowskiej i Zbyszkowi Gontkowi, bardzo dziękuję za kolejną wspaniałą i fajową imprezę turystyczną a wszystkich uczestników zimowej wędrówki serdecznie pozdrawiam ;-)

 

Tekst: Joanna Burtnik
Foto: JB, Marzena Kądziela, Magda Weber, Andrzej Armada,

Galeria: