06/07-04-2019 IV Maraton Pieszy „Przedwiośnie”.

W sobotę 06 kwietnia, o godzinie 5:04 wystartował IV Maraton Pieszy „Przedwiośnie”. Na linii startu zlokalizowanej w Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach ostatecznie stanęło 289 osób z 14 województw (pierwotnie zapisanych było 300 osób, 200 mężczyzn i 100 kobiet), które do przebycia miały 76 kilometrów w limicie 17 godzin. Trasa maratonu przebiegała najpiękniejszymi zakątkami Gór Świętokrzyskich między innymi przez Klonówkę, Masłów, Klonów, Bukową Górę, Bodzentyn, Nową Słupię, Święty Krzyż, Kakonin, Łysicę, Świętą Katarzynę, Radostową, Na maratończyków czekało siedem stacjonarnych punktów kontrolnych, jeden mobilny oraz jeden samoobsługowy zlokalizowany na szczycie Radostowej, ulubionej górze Stefana Żeromskiego. Na stacjonarnych punktach kontrolnych można było uzupełnić płyny, zjeść zupę, wypić słynną już wśród maratończyków herbatkę prezesa. Nie sprawdziły się prognozy pogody, które zapowiadały opady deszczu. Maratończycy przemierzali trasę w słońcu, choć przy dosyć silnym wietrze. Pierwszy uczestnik maratonu zjawił się na mecie zlokalizowanej przy Dworku Stefana Żeromskiego w Ciekotach po 7 godzinach i 38 minutach. Maraton na 289 uczestników w wyznaczonym limicie czasu ukończyło 252 osoby.
W niedzielny poranek w Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach odbyło się uroczyste podsumowanie i gala medalowa. Osoby które dotarły do mety w wyznaczonym czasie otrzymały unikatowe, ręcznie wykonane szklane medale i dyplomy, pozostali pamiątkowe dyplomy.
Organizatorem maratonu był Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach, Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach oraz Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.

 

Galeria: