11/13-11-2016 Wyjazd Klubu Górskiego PTTK Kielce w Sudety dzień 3 – Poprzeczna Góra.

Ostatniego, trzeciego dnia naszego listopadowego wędrowania po Sudetach zdobywaliśmy Poprzeczną Górę (czes. Příčný vrch) – najwyższy szczyt Gór Opawskich (czes. Zlatohorská vrchovina). W niedzielą 13 listopada wędrowaliśmy z Gór Złotych  (czes. Zlaté Hory). Góry Złote to miasto w okolicach którego w XIII wieku odkryto bogate złoża złota. W ciągu kilkusetletniej eksploatacji w pobliskich górach wydobyto łącznie około 3 tony tego cennego kruszcu. Poprzeczna Góra jest zasobna w złotonośne złoża, zdecydowanie wydajniejsze niż te z okolic Złotego Stoku. Wydobycia zaprzestano stosunkowo niedawno bo w roku 1989, ze względu na wysokie koszty eksploatacji. Złoto jednak w dalszym ciągu znajduje się w zalegających tam rudach.
Trasa naszej wędrówki prowadziła przez Zamkową Górę (czes. Zámecký vrch –702 m n.p.m.), ruiny zamku Edelstejn,  Hreben (950 m n.p.m.),  Poprzeczną Górę (975 m n.p.m.), Hreben, Sanktuarium Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych (czes. Kostel Panny Marie Pomocné – Maria Hilf) do Gór Złotych. Pokonaliśmy 18 km i 700 m podejść.

 

 

Galeria: 

Komentarze

Dzień dobry Zbyszku!
Dziękujemy Ci za świadome macierzyństwo! Tfu! Za świadome przodownictwo! (to też nie to...) O, za świadome przewodnictwo! :-)
Było super! :-)
Poniżej link do naszego albumu z wyprawy. Miłego oglądania! Wreszcie jakieś zdjęcia, na których jesteś. ;-)
Pozdrawiamy Cię serdecznie,
Edyta i Zbyszek

https://www.dropbox.com/sh/i54nqmr7hjew8f1/AADCNYF_Xa-skHowwowDl5sBa?dl=0

Zbyszek moim zdaniem to super gość !!! kolega i przewodnik !!!!!! jest bardzo skromny ale ma wielką wiedzę jeżeli chodzi o turystykę górską i nie tylko. Znam go około 7 lat i bardzo się z tego cieszę i nie tylko ja bo większość kumpli i koleżanek . Oby kluby jak przygoda i górski nie zapomniały o nim.
Stary piechur.