18/19-01-2020 IV Zimowy Maraton Świętokrzyski.

18 stycznia 2020r.  o godzinie 7:30 wystartował IV Zimowy Maraton Świętokrzyski. Sprzed Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej na Rzepce na trasę wiodącą przez różne ciekawe zakątki „Ziemi Chęcińskiej” wyruszyło 482 miłośników długich dystansów. Tegoroczna trasa Zimowego Maratonu  Świętokrzyskiego liczyła 48,5 kilometra, przy łącznej sumie podejść 1230 metrów. Maratończycy po drodze odwiedzili Grzywy Korzeckowskie, Grząby Bolmińskie, Górę Czubatkę, Jaskinię Piekło Mielechowskie, Miedziankę, Stokówkę,  Jaskinię Piekło Skibskie, no i oczywiście Chęciny z Górą Zamkową i Zamkiem Królewskim. Odwiedzili 5 punktów kontrolnych w tym dwa samoobsługowe i trzy „żywieniowe” z gorąca zupa, owocami, kabanosami, żółtym serem, ciastkami oraz kawą i herbatą.

Każdy, kto dotarł do mety witany był dźwiękiem tybetańskiego gongu oraz fanfarami. Pierwszy maratończyk zameldował się na mecie już po 3 godzinach i 59 minutach, a ostatnia dwójka witana tłumnie oklaskami przez innych uczestników po 13 godzinach i 20 minutach.
Wieczorem odbył się koncert jeleniogórskiej grupy Leniwiec, było granie, śpiewanie i wspólny taniec. 

Następnego dnia, w niedzielę 19 stycznia odbyła się uroczysta gala medalowa połączona z wręczaniem medali, pamiątkowych zdjęć i dyplomów oraz losowaniem nagród od sponsorów.

Galeria: