20/21-01-2018 II Zimowy Maraton Świętokrzyski.

W sobotę 21 stycznia 2018 roku odbył się II Zimowy Maraton Świętokrzyski. Licząca 46,5km i 1230m przewyższenia trasa maratonu prowadziła z Miedzianki do Chęcin wyglądała następująco: START Muzealna Izba Górnictwa Kruszcowego w Miedziance – Góra Miedzianka – Grząby Bolmińskie – Jedlnica – Grzywy Korzeckowskie – Korzecko – Zamek Królewski w Chęcinach – Chęciny – Jaskinia Piekło – Szewce – Góra Patrol – Słowik – Zalesie – Góra Patrol – Jaskinia Raj – Czerwona Góra – wieś Zelejowa - Chęciny - META Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Korzecku.

W niedzielę 21 stycznia 2018 w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Korzecku odbyło się uroczyste podsumowanie i zamknięcie maratonu.

Lista uczestników zapełniona w 4 minuty, 400 biegaczy i piechurów pokonujących trasę maratonu prowadzącą przez świętokrzyskie gminy Chęciny i Sitkówka-Nowiny, cztery punkty żywnościowo-kontrole i 50 osób pracujących przy obsłudze i organizacji maratonu. A ponadto; wschód słońca na Miedziance, zamglona Zamkowa Góra w Chęcinach, ostre zimowe zejście i podejście na Patrol no i tybetański gong entuzjastycznie witający strudzonych maratończyków na mecie, zarówno tych którym pokonanie trasy zajęło 4,5 godziny jak i tych którzy potrzebowali do tego bez mała 14 godzin, tak w dużym skrócie wyglądał II Zimowy Maraton Świętokrzyski.

 

 

Galeria: