26/27-05-2018 XXIX Maraton „50-tka Świętokrzyska”.

W dniach 26/27 maja 2017 odbył się XXIX maraton pieszy 50-tka Świętokrzyska. Tegoroczna trasa prowadziła z Daleszyc przez Górę Krzemionkę, Górę Wysokówkę, Górę Kiełki, Czyżów, Złotą Wodę, Płucki, Wał Małacentowski, Kobylą Górę, Trzciankę, Święty Krzyż, Hutę Szklaną, Kakonin, Kapliczkę Św. Mikołaja, Łysicę do Świętej Katarzyny. Co w sumie dało 53km i bez mała 1900m podejść.
W sobotni poranek z daleszyckiego rynku na trasę tegorocznej 50-tki świętokrzyskiej wyruszyło 185 maratończyków w tym 65 kobiet. Zmienna pogoda; deszcz, upał intensywne i gwałtowne burze połączone z gradobiciem zmieniające drobne strumyki w rwące, trudne do przebycia rzeki sprawiły, że nie wszyscy uczestnicy dotarli do mety. Maraton ukończyło 169 osób. Najszybszy uczestnik maratonu do mety dotarł po 4 godzinach i 29 minutach (udało mu się zdążyć przed burzami). Najwolniejsi po bez mała 14-tu godzinach.
W niedzielę na terenie schroniska „Tanie Spanie”, w Świętej Katarzynie odbyło się uroczyste podsumowanie maratonu połączone z dekoracją tych, którym udało się ukończyć maraton (otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy) oraz z wyróżnieniami dla tych którym tym razem się nie udało (otrzymali pamiątkowe dyplomy). Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne prezenty od organizatorów.

 

Galeria: