26/27-07-2014 XIV Maraton Pieszy na 50 km po Ziemi Opoczyńskiej i okolicach.

W sobotę 26 lipca uczestniczyłem w XIV maratonie pieszym po Ziemi Opoczyńskiej. W br. maraton rozpoczynał się przy Grotach Nagórzyckich (Tomaszów Mazowiecki) i prowadził przez Trestę, Unewel, kopalnię piasku Grudzień-Las, Celestynów, Grudzień Kolonię, Sławno, Opoczno, stację PKP Opoczno Płd. – w budowie, gdzie w przyszłości mają zatrzymywać się pociągi „Pendolino”, Radwan, Straszową Wolę, Nadole, Ossę. Meta tradycyjnie zlokalizowana była w Stanicy Harcerskiej w Miedznej Murowanej.
Padające w tygodniu poprzedzającym maraton ulewne deszcze zmieniły małe strumyki płynące w okolicach Opoczna w „potężne rzeki”, co zmusiło organizatorów do niewielkiej korekty trasy. Dzięki temu dystans nieznacznie się wydłużył i wyniósł 52,5 km (przynajmniej tyle wskazał mój GPS).
W dniu maratonu pogoda raczej nam sprzyjała. Tylko pod koniec, gdzieś w oddali zagrzmiało i spadło trochę deszczu. I gdyby nie te stada komarów atakujące zaciekle wędrowców byłoby całkiem przyjemnie. Ale i tak daliśmy radę.
W maratonie wzięło udział 103 piechurów i jeden pies – „Polko”.

Przy okazji chciałbym podziękować całej rodzinie Niewadzich z Krzyśkiem na czele oraz ich przyjaciołom za wspaniałą organizację imprezy; bezbłędne oznakowanie trasy, przepyszne poczęstunki na trasie i na mecie oraz wspaniałą zabawę ogniskowo-taneczną wieczorem, po maratonie.

 

Galeria: