29/30-03-2014 Wyjazd Klubu Górskiego PTTK Kielce: I ETAP Małego Szlaku Beskidzkiego.

W ostatni weekend marca 2014, wspólnie 40-toma piechurami z KG wziąłem udział w wyjeździe Klubu Górskiego PTTK Kielce w Beskid Makowski. Wyjazd był związany z realizacją pomysłu: przejście przez KG „Małego Szlaku Beskidzkiego” od Lubonia Wielkiego (Beskid Wyspowy) po Straconkę w Bielsku Białej (Beskid Mały), w sumie 137 km.
Zdobywanie MSG rozpoczęliśmy od jego środkowej części biegnącej z Myślenic Zarabia do Krzeszowa Górnego.
Pierwszego dnia, w sobotę pokonaliśmy odcinek z Myślenic Zarabia do Palczy. Po drodze zdobyliśmy: Plebańską Górę (496 m n.p.m.), Sularzową (617 m n.p.m.), Trzebińską Górę (625 m n.p.m.), Babicę (728 m n.p.m.). Według wskazań mojego GPSa tego dnia pokonaliśmy 23 km przy 640 m podejść. 

Na nocleg przejechaliśmy do schroniska  PTSM w Suchej Beskidzkiej.
A wieczorem …? Była wizyta w karczmie co Rzym się nazywa, gdzie zgodnie z zapewnieniami Adama Mickiewicza po raz ostatni na Ziemi ucztował Mistrz Twardowski.

Drugiego dnia, w niedzielę pokonaliśmy odcinek MSB z Palczy przez Zembrzyce do Krzeszowa Górnego. Po drodze zdobyliśmy Górę Chełm (602 m n.p.m.) oraz Żurawicę (724 m n.p.m.) co dało 26 km i 715 m podejść.

Kierownikiem wyjazdu był prezes KG Paweł Milewicz, po Beskidzie Makowski oprowadzał nas kolega Grzegorz Niedbała – Przewodnik Beskidzki.

 

Galeria: 

Komentarze

dziękujemy za super zdjęcia i zaangażowanie:))do zobaczenia na II-ce:)