30-04/01-05-2017 – XIII Maraton „Unijny” część 1 „W drodze Strawczynka”.

W dniach 30 kwietnia i 1 maja 2017 odbył się już 13-sty Maraton Unijny.
Impreza składała się z: „Twardziela Świętokrzyskiego” – supermaratonu górskiego na dystansie 100km, Unijnej 50-tki – maratonu górskiego na dystansie 50km oraz spaceru z przewodnikiem na dystansie 18km. 
Na najtrudniejszy 100km dystans, w sobotę o godzinie 20-tej wystartowało około 150 osób. Maratończycy pokonywali Góry Świętokrzyskie „wędrując” głównie czerwonym szlakiem turystycznym z Gołoszyc do Strawczynka. Trudne warunki panujące na trasie spowodowane długotrwałymi opadami deszczu w tygodniu bezpośrednio poprzedzającym spowodowały, że znaczna część uczestników nie zdołała dotrzeć do mety w wyznaczonym limicie czasu - 22 godzin i zmuszona była wycofać się z imprezy.
Równie dużą popularnością cieszył się dystans 50km prowadzący z hostelu „Lubrzanka” zlokalizowanego na stokach Dąbrówki  do Strawczyna, trasa pokrywała się w całości z trasą supermaratonu. Na tym dystansie poruszało się ponad 50-ciu maratończyków.
Piechurzy, którzy chcieli przespacerować się w niedzielne przedpołudnie z przewodnikiem i po dopingować maratończyków wędrowali z Oblęgorka do Strawczynka. Było ich ponad 70-ciu.

 

Galeria: