30-08/01-09-2019 XVIII Super Maraton Pieszy na 100km „Konecka Setka”.

W piątek 30 sierpnia o godzinie 19:00 wystartował już osiemnasty Super Maraton Pieszy „Konecka Setka”. Na starcie maratonu, który jak zwykle miał miejsce w Sielpi stanęło bez mała 130 osób. Trasa tegorocznego Super Maratonu składała się z dwu 50-kilometrowych pętli i prowadziła przez Piekło, Wąsocz Nowiny, Ostre Górki, Janów, Czarną, Stąporków, Mokrą, Duraczów, Przyłogi,  Strażnicę, Miedzierzę, Wólkę Smolną do Sielpi. Pokonanie 100km najszybszemu maratończykowi zajęło nieco ponad 12 godzin, najwolniejszym bez mała 27 godzin.
Żar lejący się w sobotę z nieba (temperatura znacznie przekraczała 30 stopni C w cieniu) sprawił, że wielu uczestników postanowiło zakończyć wędrówkę na 75-tym kilometrze.
W niedzielę 1 września odbyło się uroczyste posumowanie imprezy: pamiątkowe dyplomy otrzymali Ci, którzy z różnych przyczyn zrezygnowali z pokonywania minimum 75km, dyplomy i medale – Ci którzy zaliczyli dystans 75 km oraz dyplomy medale i puchary - Ci, którzy pokonali dystans 100 km.